Dlaczego warto zaciągnąć pożyczkę pozabankową?

11:26 | 20 października, 2023 | Adam

Rozważasz zaciągnięcie pożyczki i zastanawiasz się, czy warto skorzystać z ofert firm pozabankowych? Za ich wyborem przemawia kilka argumentów, które przedstawiamy poniżej.

Zalety pożyczek pozabankowych

Podstawową zaletą pożyczek tego rodzaju jest ich elastyczność. Firmy pozabankowe oferują dużą swobodę w dostosowywaniu warunków umowy do indywidualnych potrzeb klienta, który w szerokim zakresie może zdecydować o wartości kwoty, okresie spłaty czy formie przekazania środków.

Kolejnym plusem jest dostępność. Pożyczkę pozabankową można zaciągnąć przez internet za pomocą kilku kliknięć myszą, bez wychodzenia z domu. W odróżnieniu od kredytów bankowych procedury przebiegają szybko, co znacznie ułatwia uzyskanie gotówki nawet w nagłej potrzebie.

Również szeroka dostępność przemawia za pożyczkami pozabankowymi. W przeciwieństwie do produktów bankowych, które są obwarowane licznymi regulacjami i wymogami, pożyczkę od firmy z sektora pozabankowego mogą otrzymać osoby z niskimi zarobkami czy nawet bezrobotne.

W jakich sytuacjach Polacy zaciągają pożyczki pozabankowe?

Udało Ci się znaleźć niebywałą okazję do kupna jakiegoś produktu, np. roweru lub używanego auta, ale akurat w danym momencie nie masz pieniędzy bądź brakuje Ci ich na sfinansowanie zakupu? A może wypadł Ci nagły wyjazd i zastanawiasz się, skąd wziąć środki? Albo zbliżają się wakacje i nie chcesz odwoływać organizowanego od miesięcy wyjazdu ze względu na chwilową wyrwę w budżecie? W każdym z tych przypadków możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, dzięki której błyskawicznie pozyskasz potrzebne Ci pieniądze i z powodzeniem zrealizujesz swoje plany.

Odpowiedzi twierdzącej na pytanie „kiedy warto wziąć pożyczkę pozabankową?” często udzielają także osoby znajdujące się w nagłej potrzebie, które mierzą się z nieoczekiwanymi wydatkami. Zepsuty samochód, awaria lodówki czy niespodziewane koszty związane z chorobą – to przykładowe sytuacje, w których błyskawiczna pożyczka bywa najlepszym rozwiązaniem. 

Tzw. chwilówki okazują się w praktyce jedynym wyborem, gdy inne źródła finansowania są niedostępne lub z jakichś powodów nie spełniają Twoim wymagań. Czasami zdarza się, że mimo dobrej sytuacji finansowej i stabilnych dochodów i tak nie da się uzyskać kredytu w banku. Wówczas pożyczka pozabankowa może okazać się świetną okazją do zdobycia potrzebnych pieniędzy.

Tagi: