Jak dobrać biustonosz – problem wielu kobiet

10:57 | 24 kwietnia, 2019 | admin

Czy wiesz, że większość kobiet nosi niedopasowaną bieliznę? Niestety, mało która pani umie sama dobrać odpowiedni stanik do wielkości piersi. Źle dopasowana bielizna może powodować bóle pleców czy odparzenia skóry. Należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które pomogą dobrać odpowiednią bieliznę.

Najważniejszy w doborze odpowiedniego stanika jest jego rozmiar. W dobrze zaopatrzonym sklepie miseczki zaczynają się zwykle od A i kończą się na K. Często klientki nie zdają sobie sprawy, że oprócz powszechnie znanych rozmiarów można zakupić bieliznę w rozmiarze np. 60H. Jeśli nie jesteś pewna swojego rozmiaru, poproś o pomoc brafitterkę, która profesjonalnie pomoże ci poznać twój rozmiar. To uchroni Cię od kupna za małego lub za dużego stanika, dodatkowo określi ona rodzaj biustu oraz jaki typ fiszbin potrzebujemy. Dzięki tym zabiegom, wybrany przez nas biustonosz będzie jak druga skóra. Jeżeli będziemy wiedziały już czego oczekujemy od bielizny, to będziemy mogły także ją kupić online.

Większy problem z doborem bielizny mają panie z większą miseczką. Jaki powinien być idealny stanik dla dużych piersi? Powinien mieć szerokie, dobrze wyprofilowane ramiączka oraz zabudowane miseczki, które prawidłowo podtrzymają piersi i rozłożą ciężar równomiernie. Dodatkowo musi on idealnie przylegać do skóry oraz zbierać piersi. Kobiece piersi są bardzo elastyczne, przez co źle dobrany stanik może powodować dyskomfort oraz liczne ranki, które prowadzą do stanu zapalnego.

Na rynku istnieje wiele modeli staników. Wyróżnić można między innymi biustonosz pełny (full-cup), którego miseczki okalają biust, nadaje się najlepiej dla kobiet, które straciły dużo na wadze lub przestały karmić piersią. Biustonosz half-cup to typ bielizny, która okala piersi od dołu, odsłaniając górny fragment piersi. Innym typem bielizny jest półgorset, charakteryzujący się długim pasem biustonosza, przypominający wyglądem gorset. Na rynku znajduje się jeszcze wiele innych modeli, z których każdy charakteryzuje się innym krojem i zastosowaniem. Należy zastanowić się, który model będzie dla ciebie najlepszy.

Wyzwaniem jest też zakup stanika sportowego dla dużych biustów. W tracie wykonywania sportu, klatka piersiowa kobiety jest narażona na ciągłe obciążenie. Wrażliwa tkanka jest podtrzymywana za pomocą skóry oraz węzłów Coopera, przez co narażona jest na rozciągnięcia. Dla biustów powyżej miseczki D, najlepsze będą biustonosze z oddzielonymi miseczkami i regulacją. Dzięki temu, biustonosz ten chroni lepiej piersi oraz pozwala na regulacje ramiączek. Dlaczego tak ważny jest dobór bielizny sportowej? Odpowiedni biustonosz chroni skórę piersi przed rozciąganiem się oraz innymi urazami, spowodowanymi wykonywaniem sportu. Odpowiednio dobrana bielizna, usztywni także biust np. w trakcie biegania.