W jakim stylu zorganizować wesele?

9:09 | 6 maja, 2019 | admin

W dzisiejszych czasach wesela organizowane są w konkretnych stylach np. glamur czy rustykalnym. Pamiętajmy, by cała organizowana uroczystość pozostała w danej stylizacji, poczynając od zaproszeń ślubnych, poprzez stroje, aż do aranżacji sali. Obecnie wyróżnia się kilka stylów organizacji wesel.

Wesele glamur

Styl ten pojawił się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Charakteryzuje się rozmachem oraz przepychem. Aranżacja wnętrza jest zdominowana przez kryształ, srebro oraz szkło. Inspiracją do powstania tego wnętrza mogą być sale balowe z dawnych filmów Hollywood. Kolorem przewodnim jest biel, srebro, fiolet lub róż. Akcentem na stołach powinny być świece, znajdujące się w świecznikach, ozdobionych kamyczkami, diamencikami i koralikami. Należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ozdabianiem sali, ponieważ uzyskany wtedy efekt będzie graniczył z kiczem.

Wesele boho

Sala w stylu boho wyróżnia się minimalizmem. Ozdoby to delikatne dekoracje Eko, polne kwiaty i świece. Jako dodatek na stoły polecane są kolorowe szkło, naturalne sznurki, delikatne lampiony, a także lniane obrusy. Dekoracje kwiatowe powinny być stworzone z polnych kwiatów i posiadać zielone akcenty. Do dekoracji sali dodatkowo wykorzystać można stare walizki, łapacze snów, piórka lub suszone zioła i zboża. Dominują tam wszystkie kolory ziemi (brązy, zielenie, żółcienie). Jako dodatkowy kolor można wybrać miedź lub stare złoto.

Wesele vintage

Wesele w tym stylu nawiązuje do epoki, którą lubimy i cenimy, np. epoka wiktoriańska czy lata 20. Tematem przewodnim może być również ulubiony film lub musical. Styl vintage powinien łączyć ze sobą elementy epoki, którą się inspirujemy i naturalnie współczesność. Głównymi akcesoriami mogą być czarno-białe fotografie, ramy z ornamentami czy wiekowa biżuteria. Możemy także dodać przedmioty, takie jak stare maszyny do pisania lub klatki dla ptaków. Wszystko powinno zostać utrzymane w kolorach pudrowych, brudnego różu oraz beżów. Wśród kwiatów natomiast przeważają róże, piwonie oraz gipsówki.

Wesele rustykalne

Wesele takie wyrażane jest przez swojskość i przytulność w wystroju sali weselnej. Nie może zabraknąć elementów nawiązujących do tradycji wsi, np. bel siana czy słoików ze świeczkami. W sali powinny pojawić się dodatki, takie jak skrzynie, szyszki, papierowe lampiony i girlandy. Kolory tego typu wesel to subtelne brązy, szarości, pastele oraz zielenie. Do stylizacjach kwiatowych wykorzystywane są kwiaty polne, które tworzą unikatowy klimat sali. Stoły przykrywa się bieżnikami z naturalnych tkanin i dekorowane są świeżymi warzywami, owocami, serami oraz domowymi wypiekami. Jako dodatki można postawić na stole kolorowe szkło lub sztućce vintyge.