Wesele w styli góralskim

13:03 | 29 maja, 2019 | admin

Coraz częściej urządzamy wesela wzorowane na dany motyw. Jednym z modniejszych motywów jest motyw góralski. Góralskie wesele to uroczystość niezwykle huczna, w której udział bierze duża ilość gości. Są tam akcenty, których nie da się ominąć, takie jak potrawy, stroje czy przyśpiewki. Wesela w stylu góralskim nie musisz przygotowywać w górach. Wystarczy, że znajdziesz sale weselną, która wystrojem przypominać będzie te w górach. Możesz taką stronę ozdobić także akcentami góralskimi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sali weselnej Bacówka, która znajduje się w Łodzi.

Akcenty góralskie

W zależności od osoby, można wykorzystać tyko drobne akcenty góralskie lub stworzyć całe wesele jako odwzorowanie ślubu góralskiego. Nieważne, którą opcję wybierzesz na wesele możesz wykorzystać np. haft na sukni ślubnej lub motyw na krawacie pana młodego lub w bukiecie panny młodej – elementy te w delikatny sposób podkreślą charakter wesela. Dodatkowo by podkreślić motyw przewodni możesz użyć go na zaproszeniach oraz winietkach na stoły. Jako drobne prezenty dla gości możesz małe słoiczki miodów lub przetworów, które ozdobione będą kawałkiem materiału, z wzorami góralskimi. Kolejną rzeczą, którą można zmienić jest menu. Na weselu wzorowanym góralskim powinny pojawić się takie dania jest kwaśnica, sery, żeberka a nawet pieczona świnia. Nic nie szkodzi także na przeszkodzie by sprowadzić kapelę góralską, która uświetni całe wydarzenie.

Jakie akcesoria wybrać?

  • Kwieciste chusty – jeden z najbardziej popularnych elementów garderoby ludowej. Można użyć go jako dodatek do sukni ślubnej lub wyposażyć w niego druhny.
  • Korale – np. czerwone lub we wzory. To nieodłączny element wesela w stylu folk. Można wykorzystać je zarówno jako biżuteria, ale także w wystroju sali.
  • Strój Państwa Młodych – można zastosować elementy, typowe dla regionów góralskich.
Tagi: ,